BAVUL
Aylık, edebiyat, kültür ve sokak dergisi

Dergi sayfasına ulaşmak için: www.bavuldukkan.com

————————————
KAFKA OKUR
Fikir, Sanat ve Edebiyat Dergisi

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.kafkadukkan.com/dergi

————————————
VAPUR
İki aylık edebiyat, kitap dergisi

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.vapuredebiyat.com

“Edebiyatın medyası”, kavramsal, ürüne dayalı dergiciliği oldukça aşan bir tanımlama. Bir vizyon ve ona bağlı iş yükü.
Biz genç edebiyatçılarımızın görünürlüğünü arttırmak istiyoruz. Hadi bunun için de bir şiar ortaya atalım: Açık Edebiyat!
—————————-

OT DERGİ
Maksat Yeşillik Olsun / Paldır Kültür Edebiyat
“Hazla ve hızla okunan dergi” hedefiyle 1996 yılından beri sırasıyla; Öküz, Hayvan ve son olarak 2013 yılında “Maksat Yeşillik Olsun” sloganı ile yayın hayatına başlayan OT dergisi köklü bir geleneği temsil eder. OT dergisi kök olarak kendine mizah ve edebiyatı alıp, dallarını futboldan siyasete, sokaktan müziğe, hayata dair hiçbir şeye yabancı kalmayarak, ülkede sözü olan herkesle bir araya gelebilme cesareti ve isteğini her daim göstererek büyür.

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.otdergi.com


———————————————
MASA
Masa Dergi 1 Mayıs 2016’da yayın hayatına başladı.

Kültür, Sanat ve Edebiyat alanında ayda bir yayımlanmaya devam etmektedir.

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.masadergi.com


—————————————————-
TUHAF
Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi, güçlü kadrosuyla ve iddialı tasarımıyla dikkat çekiyor.

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.tuhafdergi.com


————————————————
TEZGÂH
Aylık mizah-kültür dergisi. Tüm Türkiye’de dergi satan gazete bayileri, marketler ve kitabevlerinde.

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.tezgahshop.com

————————————————-
EDEBİYATİST
2014 yılının sonlarına doğru Edebiyatist adıyla kalemlerimizi elimize aldık. Bir yandan insanlardan, yaşamdan ve hayallerden beslenerek hayatı daha anlaşılabilir ve daha güzel yaşanmasına olanak sağlamaya çalışırken öte yandan bu yolla hayallerimizi okurlarımızla paylaşmanın keyfini yaşamaya karar verdik.

Edebiyatist Dergisi olarak öncelikle e- dergi, e-gazete, e- kitap unsurundan beslendik. Sonrasında ise dokunabileceğiniz, elinize alabileceğiniz, kokusunu içinize çekebileceğiniz bir dergiyle içimizdekileri okurla paylaşmaya karar verdik.

Yaşamın acımasızlığı, yoruculuğu, güçlüğü karşısında, okura bir nebze olsun umut olabilmek, onların hayatını güzelleştirebilmek, onlara sığınak olabilmek için çıktığımız bu yolculukta toplumu bilinçlendirmeyi, toplumsal farkındalığı arttırmayı ve hayatı daha yaşanılabilir kılmayı da hedefledik.

Geldiğimiz noktada Edebiyatist, Türkiye’deki en iyi üç edebiyat dergisinden biri olup her sayı yayımlanan dosya konularıyla litaratür tarama bakımından üniversitelere kaynak olmaktadır. Birçok üniversitede paneller verip söyleşilere davet edilen Edebiyatist, yapılan son araştırmalara göre lise ve üniversite öğrencilerinin en çok okuduğu edebiyat dergisidir.

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.edebiyatist.com


—————————————–
KAFA
Bir insan dergisinden canımız, ciğerimiz diye bahseder mi? Evet, bahsedermiş. Şu an elinizde tuttuğunuz canımız ciğerimiz, dergimiz “KAFA” çok kısa süre içerisinde, efsane bir ekip ve çok kıymetli dostlarımız sayesinde çıktı!

Beyin fırtınası, hortumu, yağmuru, rüzgarı adına ne derseniz deyin Fikirler, istekler, “Hayır, öyle olmasın!”lar, “Bence böyle daha iyi!”ler havada uçuştu.. Meğer bizim bütün ekibin dergi yapası varmış da herkes bir “HADİ” bekliyormuş. Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik, yazdık, çizdik, gezdik ve sonunda yaptık.

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.kafadergi.com


———————————————
İZDİHAM
Kültür, Sanat, Edebiyat dergisi

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.izdiham.com


————————————————
TÜRK EDEBİYATI
Aylık fikir ve sanat dergisi

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.turkedebiyati.com.tr


————————————
SABİT FİKİR
Aylık kitap ve edebiyat dergisi

Derginin sayfasına ulaşmak için: www.sabitfikir.com


———————————————-